Cibienė Ramunė

Posted on Posted in Prekeiviai, Vilnius

Lietuvos bitininkų bendruomenėje moterys – itin gerbiamos. Kasmet per respublikinę bitininkų šventę išrenkama Bičių karalienė. Pernai ja tapo Anykščių krašte bitininkaujanti Ramunė Cibienė. Nepaisydama garbingo titulo, Ramunė ir spaudžiant šalčiui, ir lyjant lietui kartą per savaitę prekiauja medumi sostinės Lazdynų turgelyje.

Bitininkė Ramunė Cibienė savo ūkio veikla užsiima daugiau kaip 30 metų. Nuolatiniai R.Cibienės klientai dar nė karto nenusivylė iš jos nusipirktu medumi. Tiesa, kai kam pasirodo, kad bitininkės medus per brangus, šalia esančiame prekybos centre esą jo galima nusipirkti daug pigiau. Tačiau nusipirkę ir palyginę suvokia, kad koks nors kitų šalių medaus mišinys nė iš tolo neprilygsta Aukštaitijos pievose bitelių surinktajam. „Už savo produkciją galiu garantuoti. Žinau, kur bitės rinko nektarą, žinau, kad medus subrandintas, aukščiausios kokybės, todėl visada jaučiuosi rami. Pigiai medaus nepardavinėju, nes vertinu ne tik savo, bet ir bitučių darbą. Juk jos taip sunkiai, lašelis prie lašelio, suneša nektarą“, – sakė bitininkė.
R.Cibienės bityne – penkiasdešimt šeimų. Pusė jų – Anykščių rajone, kita pusė – netoli Ukmergės. Tad, prasidėjus sezonui, moteris pati lyg ta bitelė zuja nuo bityno prie bityno. Atsisakyti kurio nors bityno ji negali, nes nori turėti įvairių rūšių medaus. Prekiaudama turgelyje Lazdynuose pastebėjo, kad žmonės pageidauja ir šviesaus, ir tamsaus medaus. Ramunė gali pasiūlyti ne tik medaus. „Renku žiedadulkes, turiu bičių duonelės, pikio, vaško. Visko, ko reikia, kad žmogus galėtų būti sveikas nevartodamas jokių sintetinių vitaminų ar papildų“, – sakė bitininkė.

Produktai:
medus, žiedadulkės, bičių duonelė, vaškas (vaško žvakės), pikis, bičių motinėlės, bičių šeimelės.

Kontaktai

Adresas    Anykščių rajonas, Anykščių r.
Telefonas  +370 612 29146