uab vitaneda thumbnail

Vitaneda

Posted on Posted in Kaunas, Klaipėda, Prekeiviai, Vilnius

UAB "Vitaneda" yra šeimos įmonė, kuri turi savo ekologinį ūkį, kuriame auginame mėsinius galvijus. Taip pat skerdyklą, kuri atlieka ekologinių galvijų skerdimą ir išpjaustymą. Mes siekiame, kad ant Jūsų stalo patektų ekologiška, sveika ir šviežia mėsa.
Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktas yra toks, kurio kokybė pranoksta įprastus saugos, gyvūnų ir augalų sveikatos, gyvūnų gerovės ar aplinkosaugos reikalavimus ir kuris dėl tam tikrų ūkininkavimo ar gamybos būdų naudojimo pasižymi ypatingomis savybėmis. Šie produktai pasižymi natūralumu, nes laukuose, kuriuose auginami augalai ar ganomi gyvuliai, laikomasi nustatyto atstumo iki taršos šaltinių, ribojamas mineralinių trąšų, pesticidų, veterinarinių vaistų naudojimo kiekis, dažnumas ir laikas.
Išskirtinės kokybės produktai išsiskiria maistingumu, nes pateikiami vartotojui per trumpesnį laikotarpį ir turi trumpesnį galiojimo laiką, todėl yra šviežesni už įprastus produktus. Be to, jiems taikomi ekstensyvūs auginimo, gamybos bei maistingumą išsaugojantys perdirbimo būdai, todėl produktai pasižymi išskirtiniu skoniu, kvapu, išvaizda ir konsistencija.
Ekologinė gamyba – bendra ūkio valdymo ir maisto produktų gamybos sistema, apimanti darnią aplinkosaugos praktiką, biologinę rūšių įvairovę, gamtos išteklių išsaugojimą, aukštų gyvūnų gerovės standartų taikymą ir gamybos būdą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius. Ekologinė gamyba griežtai reglamentuojama, o ekologiškų produktų ženklu žymėti galima tik sertifikuotus ekologiškus produktus, nurodant sertifikavimo įstaigą ar jos kodą. Todėl sertifikavimo įstaiga kartą metuose patikrina visus be išimties ekologinės gamybos ūkius, o kilus įtarimui dėl ekologinei gamybai keliamų reikalavimų laikymosi, ūkiai tikrinami papildomai.
Apie tai, jog produktas iš tiesų ekologiškas, informuoja produktų etiketės. Jose visuomet turi būti nurodomas gamintojas, jo adresas, produkto kilmė ir sudėtis. Vienas svarbiausių duomenų etiketėje – sertifikavimo ženklelis. Ekologiški produktai sertifikuojami pagal griežtas Europos Sąjungos taisykles, todėl jų gamyba atidžiai stebima. Ūkininkas, norintis užregistruoti ekologišką ūkį, privalo savo žemėse nenaudoti jokių sintetinių priedų daugiau kaip 3 metus, gyvulius šerti tik ekologiškais produktais.Ekologiškame lietuviškame ūkyje užauginti produktai yra skanūs, nekenkiantys Jūsų ir Jūsų artimųjų sveikatai, nesukeliantys alergijos. Šiuo metu Lietuvoje ekologinės gamybos ūkius, įmones ir juose pagamintą produkciją kontroliuoja akredituota sertifikacijos įstaiga – viešoji įstaiga EKOAGROS.  Produktų kokybę “nuo lauko iki stalo“ taip pat kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Kontaktai

Adresas     Maironio skg. 14, Skaudvilė 73435
Telefonas   (8-657) 56345