Bartžuvė

Posted

UAB „Bartžuvė“ – 1978 metais pastatytas pilnasisteminis žuvininkystės ūkis, kuriame gyvuoja ilgametės žuvų veisimo, auginimo ir rūpinimosi jomis tradicijos. Bendrovė yra gražioje ir geografiškai labai patogioje vietoje – tarp Vilniaus ir Kauno, šalia Elektrėnų. Čia dirba patyrę specialistai bei yra visa reikalinga gamybinė bazė – žuvų veislynas (inkubatorius), mailiaus paauginimo, ganykliniai ir žiemojimo tvenkiniai, gyvos žuvies sandėliai. Bendras tvenkinių plotas apytiksliai užima 390 ha plotą. Tvenkiniuose auginamos žuvys  – karpiai, lydekos, karosai, baltieji amūrai, margieji plačiakakčiai, lynai, vaivorykštiniai upėtakiai, eršketai, šamai, starkiai.  Su vandeniu į tvenkinius atplaukia ir kitos ežerų žuvų rūšys.

Bendrovės veiklos pradžia siejama su 1975 metais įkurtu Kietaviškių žuvininkystės ūkiu. Įmonė buvo įkurta su tikslu panaudoti žuvų auginimui šalia esančios Elektrėnų šiluminės elektros jėgainės aušintuvo vandenį. Pašildytas vanduo suteikė galimybę anksčiau išnaršinti ir tuo pačiu išauginti didesnes žuvis. Per trumpą laiką buvo ištobulinta karpių dirbtinio veisimo ir paauginimo, šeriant lervutes artemijomis, biotechnika. Ištisą dešimtmetį Kietaviškių žuvininkystės ūkis aprūpindavo kitas Lietuvos žuvininkystės įmones kokybiškais karpių metinukais.

Talkinant tuometinio Zoologijos ir parazitologijos instituto moksliniams darbuotojams, buvo įsisavintas Tolimųjų rytų komplekso augalėdžių žuvų – baltųjų amūrų ir margųjų plačiakakčių dirbtinis veisimas Lietuvos klimato sąlygomis. Pašildytame vandenyje augo katžuvės, bizonžuvės, unguriai, žiemos metu  – plienagalvės lašišos. Nustojus veikti Elektrėnų elektros jėgainei visu pajėgumu, šilumamėgių žuvų veisimas ir auginimas nutrūksta. 2009 metais pašildytame vandenyje pradedami auginti eršketai, augalėdės žuvys. 1993 metais ūkis privatizuojamas ir tampa UAB „Bartžuvė“. Pagrindine įmonės produkcija tampa prekiniai karpiai, plėtojamos komercinės žūklės paslaugos.  Šiuo metu bendrovės pagrindinis ilgalaikis strateginis tikslas – sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą žuvininkystės ūkį, užsiimantį žuvų veisimu ir prekine žuvininkyste.

Kontaktai

Buhalterija
tel.  8-611-32455
el.paštas apskaita@bartzuve.lt

Tinklavietė
bartzuve.lt