Adomo Poškio ūkio profilio nuotrauka

Adomas Poškys

Produktai:
Posted

Kretingos raj., netoli Darbėnų mstl. esančiame Medamiškių km., šalia Kulšės upelio, kur bebrai užtvankas renčia ir savo namus stato, o gervės kemsynuose peri, mes, Virginija ir Adomas Poškiai, padedant sūnums: 10-mečiui Donatui ir 9-ečiui Alvydui, 1992 m., susigrąžinus senelių žemę, pasodinome 0,5 ha aukštaūgių obelų: Tellissare, Štaris, Noris, Auksis ir kt.

Laikui bėgant, nusprendėme šį verslą plėtoti ir 2000-2003 m. įveisėme dar 4 ha  (4000 vnt.) pusiau žemaūgių obelų sodą. Tai visiškai kitos, naujesnės ir žmonių skoniams priimtinesnės  veislės: Conel Red, Delikates, Redkroft, Šampion, Ligol ir kt. Be to, buvo pasodinta ir nemažai kriaušių.

Per tuos metus mūsų šeima gerokai padidėjo. Sūnūs vedė, martelės Vilma ir Gintarė, kiek gali, talkina darbuose. Ir dar sode atsitiktinai išdygo šeši ąžuoliukai. Penkis iš jų jau paskyrėme anūkams: Domantui, Vytautui, Žygimantui, Kasparui ir Simonui. Kadangi „sodininkų“ gretos didėja, 2016 m. rudenį dar padidinome obelyno plotą, pasodindami apie 1,7 ha (2500 vnt.) naujausių veislių  medelių. Rinkomės tokias rūšis, kurios beveik ar visiškai atsparios ligoms. Norėdami pasiūlyti pirkėjams kuo ilgiau mėgautis lietuviškais vaisiais, nemažai vietos skyrėme vasarinėms obelaitėms.

Sodą prižiūrime ir daugelį darbų atliekame patys: tręšiame minimaliai, o chemines priemones stengiamės naudoti tik prieš ligas. Per sezoną, priklausomai nuo veislės, purškiame 2-3 kartus. Vaisius sandėliuojame ir laikome natūraliomis sąlygomis: ventiliacija, drėgmė ir atitinkama temperatūra. Laikymui obuoliai nėra chemiškai apdorojami. Siekiant užtikrinti obuolių kokybę, teko susidraugauti su bitelėmis. 1998 m. pradėjus nuo dviejų šeimų išaugome iki 80 šeimų bityno. Dabar mūsų bičių šeimos gyvena trijose vietose, dalis šeimų vasarą vežamos į žydinčius augalus-grikius, kmynus, garstyčias, kad galėtume pasiūlyti įvairių skonių medaus.

Mūsų šeima labai draugiška, visi dirba nuoširdžiai ir su meile, todėl jaučiamės ramūs bei sąžiningi tiek prieš save, tiek prieš mūsų obuolius, medų ir kitus jų gaminius valgančius žmones. Sezono metu mus rasite Klaipėdoje, turgelyje prie „Akropolio“ prekybos centro trečiadieniais ir šeštadieniais. Pagal užsakymus tiekiame įvairioms firmoms bei vaikų ugdymo įstaigoms.

Kontaktai

Adresas        Skuodo g. 14, Darbėnai, Kretingos r.
Telefonas      +370 612 18304
El. paštas     adomas.poskys@gmail.com