Antanas Šantaras

Posted

Čiudiškių kaime (Prienų r.) gyvenantis bitininkas Antanas Šantaras augina darbščias, stiprias bičių šeimynas.

A. Šantaro giminės ir bitininkavimo šaknys – to paties amžiaus. Anykščių krašte bitininkavo jo tėvas, senelis, šio tėvas, senelis. Pats bičiulis įsitikinęs, jog svarbiausia bendraujant su bitėmis – išmintis, kuri ateina žmogui ir su metais, ir su genais. Bičiulis A.Šantaras vadinamas vieninteliu ir žinomu Prienų rajono bitininku.

Bitininką pirkėjai atpažįsta iš šelmiškos šypsenos ir nesibaigiančių pasakojimų apie bites. Savaitgaliais bitininką galima matyti Prienų turguje, kur jis įsirengęs medaus kioską.
A. Šantaro bitynas yra oficialiai įregistruotas, savininkas turi ūkininko pažymėjimą. Ūkio medus ištirtas laboratorijoje. Tačiau svarbiausias medaus vertintojas – vartotojas. Jo nuomonės paiso ir bitininkas. A. Šantaras teigia prieš keliolika metų pastebėjęs, jog miestiečiams patinka „gabalinis“ medus, t. y. ne supilstytas į indelius, o atkirstas nuo 20-30 kg luito. Bičiulis pirmasis Lietuvoje ėmė medų pilti į medines dėžes, išklotas specialia plėvele. Pavasario medus bitininko saugykloje sukietėdavo per keletą dienų ar savaitę, vasaros pabaigoje išsuktas jis ilgiau išlikdavo skystas.